How can we help?

Home > User Guides > Translated Guides > Türkçe > Öğrenciler > Turnitin Feedback Studio Öğrenciler > Eğitmen Geri Bildirimini Görüntüleme

Eğitmen Geri Bildirimini Görüntüleme

Eğitmen Geri Bildirimini Görüntüleme

 

Bir yazılı ödevin gönderim tarihi geçmişse eğitmeniniz tarafından kaydedilen notunuzu, açıklamaları, işaretleri veya diğer talep edilen değişiklikleri görüntüleyebilirsiniz.

Toplam Not

 

Toplam notunuz belge görüntüleyicinin sağ üst köşesinde görüntülenebilir. Ayrıca bu ödev için kullanılabilir maksimum puanı da görebilirsiniz.

 

Üstü Çizili Metin

 

Eğitmeniniz yazılı ödevinizin bazı kısımlarının gerekli olmadığına karar verirse bu kısımların kaldırılması için metnin bazı kısımlarının üstünü çizebilir.

 

Edit section

Satır içi açıklamalar

 

Satır içi açıklamalar doğrudan yazılı ödevinizin en üst kısmında görüntülenir.

 

Balon Açıklamalar

 

Balon açıklamalar eğitmeninize size daha detaylı geri bildirimde bulunma imkanı sunar. Balon açıklama vurgulanabilir ve metnin belirli bir kısmı ile ilişkilendirilebilir veya metnin belirli bir kısmı boyunca konumlandırılabilir.

 

   

 

1. Eğitmeninizin açıklamasını görüntülemek için yazılı ödevinizdeki açıklama simgesine tıklayın.

 

 

2. Eğitmeninizin açıklamasını okuyun, ardından kapatmak için açıklama kutusunun dışındaki herhangi bir yere tıklayın.

 

QuickMark'lar

 

QuickMark'lar eğitmeninize birden fazla durum, birden fazla öğrenci, birden fazla sınıf ve ödev için geçerli olabilecek bir geri bildirim kitaplığı oluşturmasına olanak tanır.

 

QuickMark vurgulanabilir ve metnin belirli bir kısmına gönderme yapacak şekilde etiketlenebilir veya bir satır veya paragraf boyunca konumlandırılabilir.

 

 

 

1. İşaretin açıklamasını görüntülemek için QuickMark'a tıklayın.

 

 

2. QuickMark bilgilerini okuyun, ardından kapatmak için genişletilmiş QuickMark'ın dışındaki herhangi bir yere tıklayın.

Genel Eğitmen Geri Bildirimi

 

Eğitmen Geri Bildirimi yan paneli eğitmeninize komple yazılı ödeviniz hakkında daha genel bir geri bildirimde bulunma imkanı sunar.

 

Sesli Yorumlar

 

1. Sesli açıklamalara erişmek için ürün araç çubuğundaki konuşma balonu simgesine tıklayın.

 

 

2. Eğitmen Geri Bildirim yan panelinden eğitmeninizin sesli açıklamasını dinleyebilirsiniz. Üçgen çalma simgesine tıklayın, ardından duraklatmak için duraklatma simgesine tıklayın.

 

 

Metin Açıklamaları

 

Metin açıklaması eğitmeniniz tarafından komple yazılı ödevinizle ilgili olarak verilen genel bir açıklamadır.

 

1. Eğitmeninizin metin açıklamasını görüntülemek için ürün araç çubuğundaki konuşma balonu simgesine tıklayın.

 

 

2. Eğitmeninizin metin açıklaması artık Geri Bildirim Özeti yan panelinde görüntülenebilir.

 

Performans Değerlendirme Ölçekleri ve Notlandırma Formları

 

Rubrik puantaj kartları öğrencinin çalışmasının tanımlanan kriterlere ve ölçeklere göre değerlendirilmesi için kullanılır. Derecelendirme formları öğrencinin çalışmasının tanımlanan kriterlere göre değerlendirilmesi için serbest formda geri bildirim sunmak için kullanılabilir.

 

1. Ödeviniz için rubrik veya derecelendirme formuna erişmek için ürün araç çubuğundaki konuşma balonu simgesine tıklayın.

 

 

2. Puantaj kartını açmak için Geri Bildirim Özeti yan panelinden Rubrik veya Derecelendirme Formunu Görüntüle düğmesini seçin

 

3. Yazılı ödevinize not vermek için kullanılmış rubrik puantaj kartını veya derecelendirme formunu görüntüleyebileceğiniz yeni bir pencere görüntülenecektir. Vurgulanan her kutu ödev için her kriterde size nasıl not verildiğini gösterir.

 

Not: Tarayıcınızda açılır pencere engelleyicisi etkinleştirilmişse rubrik puantaj kartını görüntülemek için Turnitin'i istisna listesine eklemeniz gerekebilir.

 

4. Genişletilmiş rubrik penceresinden çıkmak için Kapat düğmesine tıklayın.

 

Last modified

Tags

This page has no custom tags.

Classifications

(not set)