How can we help?

Home > User Guides > Translated Guides > Türkçe > Öğrenciler > Turnitin Originality Check Öğrenciler > Turnitin Hesabınızı Ayarlama

Turnitin Hesabınızı Ayarlama

Turnitin Hesabınızı Ayarlama

 

Tüm kullanıcılar bir kullanıcı profili oluşturmalıdır. Ancak, mevcut bir Turnitin kullanıcıysanız lütfen Oturum Açma kılavuzunu geçin.

 

Öğrencinin Turnitin'e erişmesi için iki yol vardır:

 

  • Öğrenci sınıfa bir eğitmen tarafından eklenebilir; bu durumda öğrenci şifre oluşturmasını isteyen bir e-posta alacaktır.

 

  • Eğitmen, öğrencinin Turnitin web sitesinden sınıfa kaydolması için öğrenciye sınıf Numarası ve sınıf kayıt şifresi verebilir.

 

Uyarı: Her Turnitin hesabı Turnitin sisteminde benzersiz bir e-posta adresine atanmalıdır. Daha önce Turnitin hesabı oluşturmuş kullanıcılar kendilerine ilk başta verilen e-posta adresi ve şifre ile oturum açmalıdır.

Sınıf Kayıt Şifresini Kullanarak Hesabınızı Ayarlama

 

Turnitin'de yeniyseniz ve eğitmeniniz tarafından bir hesaba eklenmediyseniz bir öğrenci profili oluşturmanız gerekir. Kendi öğrenci hesabınızı oluşturmak için sınıf Numaranız ve sınıf kayıt şifreniz gereklidir.

 

Not: Bir sınıfa girme yetkiniz olduğundan emin olmak için sınıf Numarası ve sınıf kayıt şifresi gereklidir ve bunlar yalnızca eğitmeninizden alınabilir. Turnitin'e erişmek isteyen öğrenciler sınıf Numarasını ve sınıf kayıt şifresini almak için kurumdaki uygun personel ile iletişime geçmelidir. Turnitin personeli bu bilgileri herhangi bir kullanıcıya dağıtamaz.

 

Eğitmenler bu bilgileri dağıtabilir veya öğrencileri bir Turnitin sınıfına ekleyebilir; bu durumda hesaba erişim izni veren otomatik bir hoş geldiniz e-postası gönderilecektir.

 

1. www.turnitin.com/tr/ adresine gidin ve Giriş düğmesinin yanındaki Hesap Oluştur bağlantısına tıklayın

 

 

2. Öğrenci bağlantısına tıklayın

 

 

3. Yeni bir öğrenci kullanıcı hesabı oluşturmak için Yeni Bir Turnitin Öğrenci Hesabı Oluştur formu doldurulmalıdır.

 

Sınıf Numarası ve büyük-küçük harf duyarlı Turnitin sınıf kayıt şifresini girin

 

 

4. Turnitin'de oturum açma bilgileri olarak kullanıcının adını, soyadını ve geçerli bir
e-posta adresi girin

 

 

5. Bir kullanıcı şifresi oluşturun. Kullanıcı şifresi altı ila on iki karakter uzunluğunda olmalı ve en az bir harf ve bir sayı içermelidir. Onaylamak için şifreyi yeniden girin

 

6. Açılan menüden bir gizli soru seçin. Sorunun yanıtını girin. Bu bilgileri unutmayın ve saklayın. Yanıt büyük/küçük harf ve boşluk duyarlıdır

 

 

7. Kullanıcı sözleşmesini gözden geçirin. Turnitin'i kullanmaya devam etmek için Kabul ediyorum -- profil oluştur seçeneğine tıklayın

 

 

Not: Adım 6 sağlanan e-postanın halihazırda Turnitin'de kayıtlı olduğunu işaret ederse girdiğiniz e-posta ile kayıtlı bir profil vardır. Daha önce var olan Turnitin kullanıcı profiline sahipseniz ve şifrenizi unuttuysanız lütfen Şifrenizi Sıfırlama talimatlarını kullanın veya Turnitin erişiminiz için alternatif bir e-posta adresi kullanın.

 

Last modified

Tags

This page has no custom tags.

Classifications

(not set)