How can we help?

Home > User Guides > Translated Guides > Türkçe > Öğretmenler > Turnitin Originality Check Öğretmenler > Turnitin Hesabınızı Ayarlama

Turnitin Hesabınızı Ayarlama

Turnitin Hesabınızı Ayarlama

 

Tüm kullanıcılar bir kullanıcı profili oluşturmalıdır. Ancak, mevcut bir Turnitin kullanıcıysanız lütfen Oturum Açma kılavuzunu geçin.

 

Eğitmenin Turnitin'e erişmesi için iki yol vardır:

 

  • Eğitmen hesaba bir yönetici tarafından eklenebilir; bu durumda eğitmen şifre oluşturmasını isteyen bir e-posta alacaktır.

 

Yönetici eğitmene Turnitin web sitesi üzerinden bir hesaba girmesine olanak tanıyan bir hesap kimliği ve giriş şifresi verebilir.

 

Uyarı: Her Turnitin hesabı Turnitin sisteminde benzersiz bir e-posta adresine atanmalıdır. Daha önce Turnitin hesabı oluşturmuş kullanıcılar kendilerine ilk başta verilen e-posta adresi ve şifre ile oturum açmalıdır.

Giriş Şifresini Kullanarak Hesabınızı Ayarlama

 

Turnitin'de yeniyseniz ve hesap yöneticiniz tarafından bir hesaba eklenmediyseniz bir eğitmen profili oluşturmanız gerekir. Kendi eğitmen hesabınızı oluşturmak için hesap kimliğiniz ve hesap giriş şifreniz gereklidir.

 

Not: Bir hesaba girme yetkiniz olduğundan emin olmak için hesap kimliği ve hesap giriş şifresi gereklidir ve bunlar yalnızca hesap yöneticinizden alınabilir. Turnitin'e erişmek isteyen eğitmenler hesap kimliğini ve giriş şifresini almak için kurumdaki uygun personel ile iletişime geçmelidir. Turnitin personeli bu bilgileri herhangi bir kullanıcıya dağıtamaz.

 

Hesap yöneticileri bu bilgileri dağıtabilir veya eğitmenleri bir Turnitin hesabına ekleyebilir; bu durumda hesaba erişim izni veren otomatik bir hoş geldiniz e-postası gönderilecektir.

 

1. www.turnitin.com/tr adresine gidin ve Hesap Oluştur bağlantısına tıklayın

 

 

2. Eğitmen bağlantısına tıklayın

 

 

3. Yeni Bir Eğitmen Hesabı Oluştur formu doldurulmalıdır. Kurumsal hesap için hesap kimlik numarasını ve hesap giriş şifresini girin

 

 

4. Turnitin'de oturum açma bilgileri olarak kullanıcının adını, soyadını ve geçerli bir
e-posta adresi girin

 

 

5. Bir kullanıcı şifresi oluşturun. Kullanıcı şifresi altı ila on iki karakter uzunluğunda olmalı ve en az bir harf ve bir sayı içermelidir. Onaylamak için şifreyi yeniden girin

 

6. Açılan menüden bir gizli soru seçin. Sorunun yanıtını girin. Bu bilgileri unutmayın ve saklayın. Yanıt büyük/küçük harf ve boşluk duyarlıdır

 

 

7. Kullanıcı sözleşmesini gözden geçirin. Turnitin'i kullanmaya devam etmek için Kabul ediyorum -- profil oluştur seçeneğine tıklayın

 

 

Not: Adım 6 sağlanan e-postanın halihazırda Turnitin'de kayıtlı olduğunu işaret ederse girdiğiniz e-posta ile kayıtlı bir profil vardır. Daha önce var olan Turnitin kullanıcı profiline sahipseniz ve şifrenizi unuttuysanız lütfen Şifrenizi Sıfırlama talimatlarını kullanın veya Turnitin erişiminiz için alternatif bir e-posta adresi kullanın.

 

 

 

Last modified

Tags

This page has no custom tags.

Classifications

(not set)