How can we help?

Home > User Guides > Translated Guides > Türkçe > Yöneticiler > Turnitin Feedback Studio Başarı Kiti > SSS

SSS

Sıkça Sorulan Sorular:

  • Turnitin Feedback Studio nedir?
  • Feedback Studio’daki yenilikler nelerdir?
  • Feedback Studio Beta modu nedir?
  • Feedback Studio için teknik gereksinimler nelerdir?
  • Turnitin Feedback Studio Beta modunu hesabım/hesaplarım için nasıl etkinleştirebilirim?
  • Beta modu ne kadar süre boyunca kullanılabilecek?
  • Feedback Studio’yu ana hesabımda seçili bir eğitmenler veya öğrenciler grubu ile nasıl deneyebilirim?
  • Feedback Studio’yu Nisan 2016’dan itibaren hesabım için destekleyemezsem Klasik Turnitin Sürümünü kullanmaya devam edebilir miyim?
  • Feedback Studio ne derece erişilebilirdir?

Turnitin Feedback Studio nedir?

 

Turnitin Feedback Studio, Turnitin’in modern sınıflar için yeniden tasarlanmışhalidir. Orijinallik Kontrolü, GradeMark, QuickMarks, sesli yorumlar, performans değerlendirme ölçekleri, vb. konularda gelen geri bildirim özelliklerinin hepsini aldık ve bunların kullanımını daha kolay vesezgisel hale getirdik. Turnitin Feedback Studio ile, öğrenmeyi teşvik eden geri bildirimlere

odaklanan eğitmenlere ve öğrencilere daha iyi bir şekilde destek oluyoruz. Turnitin Feedback Studio; yeni çıkan ürünlerimiz olan Turnitin Revizyon Asistanı ve Turnitin Puanlama Motoru gibi özelliklerin haricinde Turnitin’in sunduğu temel hizmet olmaya devam etmektedir.

Feedback Studio’daki yenilikler nelerdir?

 

Daha modern ve duyarlı bir tasarıma sahip olan Feedback Studio; puanlamayı, geri bildirimi ve benzerlik kontrolünü tek bir görüntüde bir araya getiren daha basit ve sezgisel bir kullanıcı deneyimi sunmaktadır. Ayrıca, eğitmenlerin istedikleri zaman yazılı ödev üzerindeki bir yere tıklayarak bir yorum, QuickMark Yorumu veya yazılı bir yorum bırakmalarını sağlayan iPad uygulamamızın bağlamsal işaretleme yaklaşımını da kattık.

 

Feedback Studio her cihazda kullanılabilir bir arayüzdür, onu tasarlarken tamamen erişilebilir bir arayüz olmasını sağlayan WCAG 2.0 AA erişilebilirlik standartlarına bağlı kaldık.

Feedback Studio Beta Modu nedir?

 

Bir Beta Modu özelliği ile okullara ve kurumlara Turnitin Feedback Studio’yu deneme şansı veriyoruz. Bu özellik, Turnitin Yöneticilerinin Feedback Studio’yu kendi kampüslerinin tamamı için etkinleştirebilecekleri veya bunu deneme şansına sahip olacak kullanıcıları seçebilecekleri bir özelliktir.

Feedback Studio için teknik gereksinimler nelerdir?

 

Feedback Studio sadece modern tarayıcılardan birinde çalışacaktır. Feedback Studio’nun Chrome, Safari, Firefox, Internet Explorer 11 ve Edge’i desteklediğini lütfen unutmayın. Kurumunuzda Moodle veya Blackboard için Direct V1 eklentisinin daha eski bir sürümü kullanılmıyorsa, hizmete şu anda bir öğrenme yönetimi sistemi (LMS) aracılığıyla erişen Turnitin kullanıcılarının Beta’yı kullanmaya başlamaları için yeni bir eklenti kurmanız gerekmiyor.

 

Kurumunuz bir Blackboard veya Moodle Direct V1 kullanıcısı ise Turnitin birleştirme ekibi, en yeni Feedback Studio özelliklerine sahip güncel bir eklentiye geçişinizi destekleyecektir. 2016 İlkbahar/Yaz döneminde daha fazla bilgi ile kurumunuz ile bağlantı kuracağız.

Feedback Studio Beta Modunu hesabım/hesaplarım için nasıl etkinleştirebilirim?

 

Turnitin Feedback Studio Beta Modu, hesabınızdan etkinleştirilebilir. Bu ayar, hesap yöneticisi tarafından hesap düzenleme ekranından kontrol edilir. Beta’yı bir fakülte veya öğrenci alt kümesi ile denemek isterseniz daha fazla bilgi için Turnitin Feedback Studio’yu kurumunuzda nasıl deneyebilirsiniz yazısını okumanızı tavsiye ediyoruz.

 

Beta Modu, hesabınız için etkinleştirildiği zaman, kaydedilen tüm eğitmenler ve öğrenciler yeni Feedback Studio arayüzündeki öğrenci yazılı ödevlerini görüntüleyebilecekler. Feedback Studio’da, her bir kullanıcı klasik Turnitin arayüzü ile yeni Feedback Studio arasında geçiş yapabilecek. Beta’yı hesap için devre dışı bırakmak o hesaptaki tüm kullanıcıları Turnitin’in klasik görünümüne döndürecektir.

 

Beta modu bir hesap için nasıl etkinleştirilir:

1. Turnitin’e Hesap Yöneticisi olarak girişyapın

2. Hesabınızda Beta modunu açmak için Feedback Studio Beta düğmesine tıklayın

3. Bir komut istemi açılacaktır, hesabınızda Beta modunu etkinleştirmek için “Aç” düğmesine tıklayın

 

Hesabınızda Beta modunu etkinleştirdikten sonra, hesabınızdaki tüm Turnitin kullanıcılarının Feedback Studio kullanmaya başlayacağını unutmayın. Hesap kullanıcıları, Feedback Studio içinden eski sürümü kullanmaya da devam edebilecekler. Eğer hesabınızda Feedback Studio Beta modunu kapatmaya karar verirseniz kullanıcılarınızın hepsi Turnitin’in klasik sürümüne geri dönecektir.

Beta Modu ne kadar süre boyunca kullanılabilecek?

 

18 Nisan 2016 tarihinden itibaren her Turnitin ve TurnitinUK hesabı, yönetici düzeyinde Beta modunu etkinleştirme seçeneğine sahip olacak. Bu size, eğitim materyallerini güncelleme, personel eğitim oturumları hazırlama ve kurumunuzdaki önemli hissedarları bilgilendirme fırsatı sunacak.

 

Feedback Studio bir noktada Beta modundan çıkacak ve bölgesel akademik sömestr dönemine uygun bir zamanda Turnitin müşterileri için varsayılan hizmet haline gelecek. Feedback Studio Temmuz 2016’da genel olarak kullanılabilir hale gelecek ve tüm Kuzey Yarım Küre hesaplarında etkinleştirilmişolacaktır. Kendilerini Feedback Studio’ya tam destek vermeye henüz hazır hissetmeyen yöneticiler 2016 yılının sonuna kadar bu uygulamanın dışında kalmayı ve eski sürümü kullanmaya devam etmeyi seçebilecekler.

 

Avustralya, Yeni Zelanda ve seçilen diğer Güney Yarım Küre ülkeleri Aralık 2016’ya kadar istedikleri zaman çıkabilecekleri Feedback Studio’ya dahil edilmişhalde kalacaklardır. Feedback Studio, 2017’nin başlarında tüm kapsamıyla Turnitin’in yerini alacaktır. Bu tarihten sonra hesaplar, özel koşullar altında, eski Turnitin sürümünde kalabilirler.

Feedback Studio’yu seçili bir eğitmen veya öğrenci grubu ile nasıl deneyebilirim?

 

Beta modu seçili bir eğitmenler veya öğrenciler grubu ile nasıl denenebilir sorusunun cevabı için lütfen şu makaleyi inceleyin.

Feedback Studio’yu Nisan 2016’dan itibaren hesabım için desteklemeye hazır olmazsam Turnitin’in Klasik Sürümünü kullanmaya devam edebilir miyim?

 

Feedback Studio bir noktada Beta modundan çıkacak ve bölgesel akademik sömestr dönemine uygun bir zamanda Turnitin müşterileri için varsayılan hizmet haline gelecek. Feedback Studio Temmuz 2016’da genel olarak kullanılabilir hale gelecek ve tüm Kuzey Yarım Küre hesaplarında etkinleştirilmişolacaktır. Kendilerini Feedback Studio’ya tam destek vermeye henüz hazır hissetmeyen yöneticiler 2016 yılının sonuna kadar bu uygulamanın dışında kalmayı ve eski sürümü kullanmaya devam etmeyi seçebilecekler.

 

Avustralya, Yeni Zelanda ve seçilen diğer Güney Yarım Küre ülkeleri Aralık 2016’ya kadar istedikleri zaman çıkabilecekleri Feedback Studio’ya dahil edilmişhalde kalacaklardır.

 

Feedback Studio, 2017’nin başlarında tüm kapsamıyla Turnitin’in yerini alacaktır. Bu tarihten sonra hesaplar, özel koşullar altında, eski Turnitin sürümünde kalabilirler.

Feedback Studio ne derece erişilebilirdir?

 

Bir şirket olarak bizim hedefimiz, WCAG 2.0 AA standartları uyarınca ürünlerimizi mümkün olduğunca erişilebilir hale getirmektir. Erişilebilir işakışlarını desteklemek için çok fazla geliştirme yaptık. Örneğin, Feedback Studio artık arayüzde klavye ile dolaşmayı destekliyor ve WCAG 2.0 erişilebilir renklerini ve kontrast oranlarını destekliyoruz. Feedback Studio, bir ekran okuyucudan erişilebilen Benzerlik Raporu sunar.

 

Feedback Studio’nun erişilebilirliğini geliştirmek için müşterilerimiz ve erişilebilirlik danışmanları ile işbirliği yapmaya devam edeceğiz.

Last modified

Tags

This page has no custom tags.

Classifications

(not set)