How can we help?

undraw_new_message_2gfk.png
We’re moving our guides on 9th March 2019. See a preview of their new home at help.turnitin.com.
Home > User Guides > Translated Guides > Türkçe > Yöneticiler > Yönetici Hızlıbaşlama Kılavuzu

Yönetici Hızlıbaşlama Kılavuzu

Tanıtım

 

Hızlıbaşlama öğretmenlerinizin Turnitin kullanmaya başlamasını sağlamada size yardımcı olacaktır. Turnitin‘den zaten bir e-posta aldıysanız hesabınızı ayarlamaya başlamak için 'Başlarken’ düğmesini kullanın.

Adım 1 – Oturum Açma

 

Turnitin'e giriş yapmak için, www.Turnitin.com adresine gidiniz ve açılır menüden dil seçiminizi yapınız.

 

“Oturum Aç” düğmesine tıklayınız. E-posta adresinizi ve kullanıcı şifrenizi giriniz ve “Oturum Aç” düğmesine tıklayınız.

 

Lütfen kayıt işlemi sırasında girdiğiniz e-posta adresi ve şifrenizi kullandığınızdan emin olunuz. Eğer şifrenizi unuttuysanız "Oturum Aç" düğmesinin yanındaki "Şifreyi Sıfırla" bağlantısına tıklayarak eski şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

Adım 2 – Hesap Bilgileri

 

Giriş yaptığınızda, kurumunuzun adını göreceksiniz. Kurumunuzun adının sol tarafında bulunan numara sizin hesap numaranızdır. Hesap katılım şifresini görmek için, hesabınızın yanında bulunan Düzenle düğmesine tıklayınız.

 

Hesap Değişiklik sayfası ortak hesap şifrenizi gösterir.

 

Hesap numaranızı ve ortak hesap katılım şifresini öğretmenlerinize dağıtmalısınız. Öğretmen Hızlıbaşlama bağlantımızı (https://guides.turnitin.com/Translations/Türkçe/Öğretmen_Hızlıbaşlama_Kılavuzu) da gönderdiğinizden emin olunuz.

 

Turnitin'e başlamak için öğretmenlerinizin ihtiyaç duyduğu herşey bundan ibarettir.

 

Hesaplar sekmesine tıklayarak yönetici anasayfanıza dönünüz.

Adım 3 – Manuel olarak Öğretmen Ekleme

 

Manuel olarak da hesabınıza öğretmen ekleyebilirsiniz. Öğretmen eklemek için,yönetici anasayfanızda bulunan Öğretmenlersekmesine tıklayınız.

 

Öğretmenler listeniz, hesabınıza katılan öğretmeri gösterir. Eğer listenize hiçbir öğretmen katılmadıysa sadece kendi adınızı göreceksiniz. Bir öğretmen eklemek için "Öğretmen Ekle" düğmesine tıklayınız.

 

Eklemek istediğiniz öğretmenin adı ve e-posta adresini girerek, "Gönder" e tıklayınız.

 

Eklediğiniz öğretmen, öğretmenler listenizde belirecektir.

Adım 4 – Doküman Gönderme

 

Turnitin'e bir doküman göndermek isterseniz, kullanıcı türünüzü Öğretmen olarak değiştirmelisiniz. Sayfanızın üst bölümünde bulunan kullanıcı türü açılır menüsünde Öğretmen' e tıklayarak, kullanıcı türünüzü değiştirin.

 

Öğretmen olarak, sınıf oluşturabilir, belge gönderebilir ve Orijinallik Raporları'nı görüntüleyebilirsiniz. Sonraki adımlar için, Öğretmen Hızlıbaşlama bağlantımıza başvurunuz. Halihazırda bir profile sahipseniz kendi hesabınıza katılmanıza gerek yoktur, Hızlıbaşlama'nın üçüncü adımını atlayabilirsiniz.

Last modified

Tags

Classifications

(not set)